Uygulamalarımız

Ağır Yük Raf Sistemleri

Depolarda paletli ve metal sandıkların depolanmasında yaygın olarak kullanılan raf sistemleridir. İş yerlerinde azami depolama alanı sağlayarak deponuzu daha ergonomik kullanmanızı temin eder.

 

 

 

 

2 mm kalınlığına sahip özel olarak şekillendirilmiş profillerden farklı derinlik ve boylarda üretilen ağır depolama raf ayakları ile 2,50-3,00 mm kalınlığa sahip kutu profil ve NPI profillerden üretilen ağır depolama raf traverslerinin (yatay eleman) birleştirilmesi ile oluşturulan raf sistemidir.

 

 

 

Ağırlıklı olarak belirli palet standardlarına göre üretilen Ağır Depolama Sistemleri’nde traversler (yatay eleman) taşıyacakları yüke bağlı olarak farklılık göstermektedir. Ayrıca isteğe göre tablalı ve tablasız
olarak özel ölçülerde de üretim yapılabilmektedir.

 

 

 

 

Hafif Yük Raf Sistemleri

Yüksek kaliteli çelikten, statik püskürtme kaplamalı,hafif hizmet depolama rafı, sağlam yapıda ve pratik görünümlüdür. Montajı ve sökülmesi kolaydır, mal depolama için depoda yaygın olarak kullanılır. Raf, plakalar ve açılı çelik ile pim ve özel vidalar vasıtasıyla bağlanır.

2 mm kalınlığındaki kutu profillerden farklı derinlik ve boylarda üretilen hafif depolama raf ayakları ile
yine farklı uzunluk ve özelliklerde üretilen hafif depolama raf traverslerinin (yatay eleman) birleştirilmesi ile oluşan yapıya 0,70 veya 1,00 mm kalınlığındaki, hafif depolama raf tablalarının yerleştirilmesiyle oluşturulan raf sistemidir.

Genel olarak belirli ebatlarda üretilen hafif depolama raf sistemleri’nde traversler (yatay eleman) ve tablalar taşıyacakları yüke bağlı olarak farklılık gösterir.

Farklı renk, ebat, katman ve malzeme kalınlığı mevcuttur.

 

Civatalı Çelik raf sistemleri

Civatalı Çelik raf sistemleri; raf sistemleri içerisinde en ekonomik sistemlerdir.
Bükümlü sacların özel olarak delinmiş profillere civata ile birleştirilmesi ile monte edilir.
Tabla ebatları depolanacak ürünlerin özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir.

 

2M, 2.50M. ve 3M. yükseklikte kurulabilip, raf derinlikleri 31-43-59-75-93cm olarak değişmektedir.
Genişlikleri ise 93-75-59 ve 43 cm dir.

Tüm ürünlerimiz DKP sacdan yapılmış olup standart rengi Ral 7046 Gri elektrostatik toz boyadır.
Raf tablaları, raf ayaklarına cıvata-somun sayesinde tespiti yapılır ve ayakların tabanlarında zemine
zarar vermemesi için plastik pabuçlar bulunmaktadır.

Genellikle küçük ve hafif ürün gruplarının depolanmasında kullanılır.

Belirli ölçü ve renklerde üretilen çelik raf sistemleri arzu edildiğinde farklı ölçü ve renklerde de üretilebilmektedir.

 

Soyunma dolapları genelde metalden üretilen tekli, ikili, üçlü, dörtlü ve altılı modüller halinde hazırlanan dolaplardır. Kullanım alanları; ofisler, fabrikalar, inşaatlar, oteller, spa merkezleri, spor salonları, hamamlar, okullar, restoranlar ve askeri alanlardır. Çalışanların ve müşterilerin eşyalarını saklayabilmeleri amacıyla kullanılır. Personel için ayrılmış olan mekanlarda fazla yer kaplamayan, kullanışlı ve tercihen kilitli dolaplardır. Temel özellikleri yüksek güvenlikli, uzun ömürlü, koku tutmayan ve konforlu bir yapıya sahip olmalarıdır.